top of page
SAFEGUARD Logo.png

SAFEGUARD Davlumbaz Söndürme Sistemleri

Restoran, otel, yemek fabrikalari gibi ticari mutfaklarin en çok korkulan tehlikesi 360°C 'de alevlenen kizgin yaglarin  olusturdugu  yanginlardir. Pişirme yağı yangınlarıyla mücadele, kesinlikle F sınıfı yangın söndürme sıvısı ile yapılmalıdır. SAFEGUARD markasi ile üretmekte olduğumuz Davlumbaz Söndürme Sistemlerimiz, mühendislik hesapları önceden yapılarak onaylanmış, yurtiçi ve yurtdışı distribütörlük ağımızla, yüzlerce mutfağı  yağ yangınlarından korumaktadır.

Uygulama Alanlarımız

Ticari mutfaklarin pişirme bölümlerinde bulunan havalandirma davlumbazlari ve altlarında bulunan pişirme ekipmanlarina uygulanır. Davlumbazin yağ birikmiş olan en riskli bölgeleri bacalar ve filtre bölümlerine tesis edilen yangın söndürme sistemleri davlumbaz altında bulunan fritözler, ızgaralar, ocaklar, kuzineler, devrilir tavalar, kaynatma tencereleri, pizza fırınları gibi pişirme ekipmanlarini yangina karşı korumaktadir.

Yangından Korunacak Ekipmanlar

1. Baca

2. Davlumbaz

3. Filtre

4. Izgara

5. Devrilir Tava

6. Ocak

7. Çalışma Tezgahı

8. Fritöz

Söndürme Sistemi Ekipmanları

9. Sistem Tüpü

10. Boşaltma Hattı

11. Boşaltma Nozulları

12. Yangın Algılama Hattı

13. Manuel Tetikleme

14. Hat Sonu Dolum Adaptörü

15. Doğal Gaz Vanası

Onaylar

 EN (Avrupa Birliği Standartları)

 UL 300 uyumlu  (Ticari Pişirme Ekipmanlarının Korunması için Yangın Söndürme Sistemlerinin Yangın Testleri Standardı)

 NFPA 17A uyumlu (Sıvı Kimyasallı Yangın Söndürme Sistemleri)

 NFPA 96 uyumlu (Ticari Pişirme Uygulamalarında Havalandırma Kontrolü ve Yangından Korunma Standardı)

 EN 17446 Ticari Mutfaklarda Yangın Söndürme Sistemleri Sistem Tasarımı, Dokümantasyon ve Deney Gereklilikleri

Kurulması Gerekli Tesisler

 Restoranlar

 Oteller

 Kafeteryalar

 Hastaneler

 Bakımevleri

 Okullar

 Öğrenci Yurtları

 Havaalanları

 AVM Foodcourt Katları

Mühendislik hesapları önceden yapılmış SAFEGUARD davlumbaz söndürme sistemlerinde, potasyum tuzları bazlı düşük pH değerli, sıvı ve katı pişirme yağlarına karşı yüksek söndürme gücüne sahip, özel olarak üretilmiş GUARDEX sıvı kimyasalı kullanılmıştır.

Belirleyici Farklılıklar

Düşük pH değerli söndürme sıvısı

 Mühendislik hesaplamaları yapılmış ve kanıtlanmış sistemler

 Sürekli basınçlı veya yüksek kapasiteli kartuşlu 5 farklı kapasitede sistem seçeneği ile, Her türlü ihtiyaca en uygun maliyet ve sistem kapasitesi ile çözüm sunar.

 Estetik görünümlü ekipmanlar ile kolay kurulum

 Kullanıcı dostu ve çevreci

 Kolayca temizlik yapma imkanı, kolay bakim ve yeniden dolumda sağlanan ekonomik çözüm

 UL-300 / NFPA 17A / NFPA 96 / EN 17446 gereksinimlerini karşılar ve Basınçlı Ekipmanlar direktifine uygun CE işareti ekipmanlar

Alevlerin, hat alev algılayıcısına teması ile sistem devreye girmekte ve ajan tank  veya itici kartuş üzerinde bulunan sistem valfi  tetikleyerek sistem boşaltım boruları vasıtası ile pişirme ekipmanlarının üzerine boşalarak yangını bastırmaktadır.

GUARDEX SIVI KİMYASAL SÖNDÜRME AJANI

Her türlü fritöz, kızartma ve pişirme ünitelerinde oluşabilecek sıvı ve katı pişirme yağlarından  kaynaklanacak yangınların söndürülmesinde kullanılan, potasyum tuzları bazlı düşük pH değerli bir yangın söndürme ajanıdır. Yağ yüzeyinde etkilidir. Yangın söndürücü ve yeniden tutuşmayı önleyici bir tabaka oluşturur. Kullanımdan sonra, herhangi bir temizlik maddesi gerektirmeden ortamdan kaldırılır. Ajanın bulaşmış olduğu yüzeyler bolca su ile yada buhar püskürten aletlerle temizlenebilir. Sistemlerin boşalması halinde, ajan tanki üzerinde bulunan kimlik bilgilerine uygun miktarda GUARDEX sıvı kimyasal ajanı ile dolum yapılarak kullanım kılavuzunda tavsiye edilen basınç ile ajan tankı ve/veya itici gaz kartuşu yeniden azot ile basınçlandırılmalıdır.

bizimmutfak2.png

"İşletmenizin yangın riskine karşı sürekliliği için,

SAFEGUARD Davlumbaz Söndürme Sistemleri"

bizim mutfak1.png
bottom of page