top of page

Tasarım, Kurulum, Devreye Alma

SAFE227, SAFE5112, CO₂, Inert Gazlı Sistemlerin tasarımları,

 Avrupa Birliği ve Amerikan tasarım standartlarına, 

 Teknik şartname ve talep edilen özel teknik detaylara,

 Güncel mimari ve statik projelere,

 Mahalin yükseklik ve kesit detaylarına,

Göre gerçekleştirilir.

Söndürme sistemini oluşturan tüpler, güncel mimari proje üzerinde korunacak mahale göre uygun yerlere yerleştirilir. Mahal içerisindeki ekipmanların yerleşimine, mahalin asma tavan, ana hacim, yüksek döşeme yüksekliklerine ve kolon kiriş detaylarına göre borulama tesisatı çizilir. Borulama tesisatı, boru boy ve çapları ile özellikleri hidrolik hesap yazılımı ile kontrol edilir ve tesisatlar projelendirilir. Proje ve hidrolik hesaplar işveren sorumlusu ve saha çalışanları ile paylaşılarak, var ise diğer disiplinlerin imalat projeleri ile oluşacak çakışmalar önlenerek gerekli ise revize edilen shop drawing projeleri hazırlanır.

 

Konvansiyonel algılama sistemi paneli, dedektörler, görsel ve işitsel uyarı ekipmanları, durdurma ve başlatma butonları da korunacak mahalin güncel mimari projesi üzerinde yerleştirilir.

 

İşveren sorumlusu ve saha çalışanlarının onayını takiben kuruluşumuzun Kalite Yönetim Sistemleri gereği iş emri, dolum formu ve ürün reçeteleri ile, imalat projeleri oluşturulur. Söndürme sistemleri, borulama tesisatı ve kurulum ekipmanları ekibimiz tarafından hazırlanır. 

 

Sahada kurulum ve devreye alma yapılabilmesi için,

 Yükseltilmiş döşeme imalatlarının tamamlanmış,

 Asma tavan imalatlarının tamamlanmış,

 Tüplerin onaylanan projedeki yerleşim yerlerinin hazırlanmış,

 Panellerin onaylanan projelerdeki yerleşim yerlerine sahadaki yetkili otomasyon ekibi tarafından UPS’ten kesintisiz 220 V enerji besleme kablolarının çekilmiş

Olması gerekir.

Sahadaki koşulların kuruluma uygun olması durumunda, sistemler ve tesisatlar ekibimiz ile beraber kurulum yapılmak üzere sahaya sevk edilir. Kurulum, test ve devreye alma işlemleri sahada gerçekleştirilerek iş teslimi tamamlanır.

Sistemlerin kurulumunu takip eden yıllarda periyodik bakım ve servis hizmetleri, kuruluşumuz için geliştirilmiş yazılım ve kontrol listeleri ile ekibimiz tarafından gerçekleştirilir.

 

SAFEGUARD Davlumbaz Söndürme Sistemleri ve FIRELORDS Söndürme Sistemleri grubunda, güncel mimari proje ve risk alanının keşifleri ve ölçüleri doğrultusunda kurulması gereken sistem kapasiteleri belirlenir. Söndürme Sistemlerinin ve opsiyonel ekipmanlarının seçiminde var ise, teknik şartname ve talep edilen özel teknik detaylara dikkat edilir.

 

Gerekli sistem kapasitelerinin belirlenmesi sonrasında,  kuruluşumuzun Kalite Yönetim Sistemleri gereği iş emri, dolum formu ve ürün reçeteleri oluşturulur ve ürünlerin hazırlığı sağlanır.

SAFEGUARD Davlumbaz Söndürme Sistemleri’nin sahada kurulum ve devreye alma işlemlerinin yapılabilmesi için,

 Davlumbazın montajlanmış,

 Baca bağlantılarının tamamlanmış,

 Filtrelerinin takılmış,

 Pişirme ekipmanlarının (karşılıklı teyitleşilen keşif ve projelere uygun şekilde) yerleştirilmiş,

 

Olması gerekir.

Sistemlerde, yangın anında pişirme ekipmanlarını besleyen elektrik ve gazı kesecek opsiyonel ürünler içermesi durumunda kurulum aşamasında otomasyon ekibi tarafından elektrik ve gaz tesisatlarından kontak bağlantısının verilmesi gerekir.

FIRELORDS Pano İçi Söndürme ve CNC Tezgah İçi Söndürme Sistemleri’nin sahada kurulum ve devreye alma işlemlerinin yapılabilmesi için, elektrik panoları ve CNC tezgahlarının yerleşmiş olması gereklidir. Kurulumlar duruş halinde bulunan ekipmanlara yapılmaktadır.

bottom of page